BMW i3 (Elektrikli)

Kategori: Elektrikli Otomobiller

BMW tamamen elektrikli i3 modelini 2014 yılının 3. çeyreğinde Türkiye’de satışa çıkartmayı planlıyor. Şu an Avrupa’da satışta olan aracı geçtiğimiz haftalarda Kanyon AVM’nin önünde inceleme fırsatı bulduk. Yaptığımız küçük yolculuğu yazının sonunda izleyebilirsiniz.
2015-bmw-i3BMW i3, daha önce belirttiğim gibi tamamen elektrik ile çalışan bir otomobil. Bildiğiniz, evde kullandığımız 220V prize takılarak sarj edilebiliyor ve tam sarj ile 190 km yol alabiliyor. Diğer tüm elektrikli araçlarda olduğu gibi, BMW i3 de çok yüksek bir tork sunuyor ve özellikle kalkışta spor otomobil hissini sürücüsüne yaşatıyor. Küçük bir otomobil olmasına rağmen özellikle sürücü ve ön yolcu alanı son derece rahat ve ferah olan otomobil bu konuda da sahibini mutlu etmekte hiç zorlanmayacak.

BMW i3 sürüş deneyimi açısından büyük bir farklılıkla geliyor; BMW i3 ile giderken ayağınızı gaz pedalından çektiğiniz anda araç hızla yavaşlıyor. Elbette eğer ani bir frene ihtiyacınız varsa yine frene basmanız gerekiyor, ancak normal seyirde aracın durması için ayağınızı gaz pedalından çekmeniz yeterli.

Teknik detaylara çok girmeden özetlemek gerekirse; BMW i3 küçük, şık, atak ve tabii ki ekonominin doruğunda bir otomobil. Teknik detaylar ve donanım bilgileri için BMW Türkiye web sitesinde i3 sayfasına bakabilirsiniz: goo.gl/hS8zyw

 

i3 ile kısa yolculuğumuz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir