Audi A3 Sportback e-tron (hybrid)

Kategori: Elektrikli Otomobiller

Audi’nin en bilindik modellerinden A3, hybrid versiyonuyla karşımızda. Audi A3 Sportback e-tron, henüz satışta olmasa da satışa çıktığında büyük heyecan uyandıracağı kesin.

Audi A3 e-tron dis

Klasikleşmiş A3 tasarımını koruyan model, asıl farklılığını gücü ve ekonomisiyle gösteriyor. 204 beygir ve 350 Nm tork üretebilen A3 Sportback e-tron, bunun karşılığında ECE standartlarına göre 100 km’de ortalama 1.5 lt kayıta ihtiyaç duyuyor. Evet, yanlış okumadınız, 100 km’de yalnızca bir buçuk litre.  Ayrıca, A3 e-tron sadece elektrikli motoru ile hiç yakıt tüketmeden 50 km yol katedebiliyor ve 130 km/saat hıza ulaşabiliyor.

A3 e-tron icAudi A3 Sportback e-tron, Audi’nin de deyimiyle “Gerçek bir Audi”. Diğer A3 versiyonları gibi son derece başarılı sürüş dinamikleri ve malzeme kalitesi sunuyor. O bir A3 olduğu için, bu konulara çok fazla değinme ihtiyacı hissetmiyoruz.

İşin farklılık yaratan kısmına, yani motora dönersek; A3 Sportback e-tron bize 3 farklı sürüş programı sunuyor. A3 e-tron, sadece elektrikli motorla, sadece yanmalı (benzinli) motorla, ya da her iki motorun birlikte çalışması ile yol alabiliyor. Sürücünün gaza çok yumuşak bastığı ya da basmadığı zamanlarda hem elektrikli hem de benzinli sistem devre dışı kalıyor ve bu şekilde motor fren torku bertaraf edilerek verimlilik arttırılıyor.

Audi A3 Sportback e-tron benzinli motor olarak 150 beygir güç üreten modifiye bir 1.4 TFSI kullanılmaktadır. Güç aktarımını ise yine diğer A3 modellerinden bildiğimiz S-tronik şanzıman gerçekleştirir.

Audi A3 Sportback e-tron hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak Audi A3 e-tron web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir